Tłumaczenia techniczne to rodzaj tłumaczeń specjalistycznych, które wymagają odpowiedniej wiedzy z danej dziedziny oraz znajomości branży. Wykonujemy tłumaczenia tekstów technicznych z następujących dziedzin: inżynieria, budownictwo, przemysł, technika, mechanika, automatyka, robotyka, produkcja maszyn, energetyka, motoryzacja, przemysł samochodowy i lotniczy, mechatronika, rolnictwo, górnictwo, geodezja, geologia, informatyka, transport, architektura i wiele innych. Specjalizujemy się w tłumaczeniach technicznych przede wszystkim języka angielskiego oraz języka niemieckiego na każdym poziomie trudności. W naszym biurze każde tłumaczenie przechodzi dokładną weryfikację, dzięki czemu możemy zagwarantować, że otrzymają Państwo profesjonalne tłumaczenie pozbawione błędów językowych i merytorycznych.

Nasze biuro wykonuje kompleksowe tłumaczenia dokumentów technicznych. Do popularnych tekstów zlecanych nam do tłumaczenia należą: instrukcje obsługi maszyn i urządzeń przemysłowych, sprzętu motoryzacyjnego, sprzętów AGD i RTV, instrukcje montażu, instrukcje konserwacji, karty charakterystyki, certyfikaty zgodności, patenty, specyfikacje techniczne, broszury informacyjne, książki serwisowe, dokumentacje przetargowe, dokumentacje konstrukcyjne, technologiczne, plany inwestycyjne, kosztorysy, certyfikaty jakości, a także artykuły naukowe.

Tłumaczenia techniczne (tak jak tłumaczenia medyczne) są tłumaczeniami, z których wykonaniem łączy się ogromna odpowiedzialność. W przypadku tekstu instrukcji użytkowania maszyny czy urządzenia nieprawidłowe tłumaczenie może skutkować dużym niebezpieczeństwem dla osób, które nie będą wiedziały jak się nimi prawidłowo i bezpiecznie posługiwać. Skutkiem może być wówczas wypadek przy pracy. Nasze tłumaczenia pozwalają tego uniknąć.

W zależności od rodzaju danego tekstu i tematyki, w naszym biurze tłumaczeń dobieramy odpowiedniego tłumacza technicznego, który oprócz biegłej znajomości danego języka jest specjalistą w danej dziedzinie i najlepiej posługuje się terminologią konkretnej branży. Tłumacze współpracujący z naszym biurem tłumaczeń posiadają wykształcenie techniczne i często tytuł inżyniera. Ich znajomość fachowego słownictwa i wieloletnie doświadczenie gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług tłumaczeniowych. Osoba zajmująca się tłumaczeniami technicznymi nie tylko musi posiadać odpowiednie wykształcenie filologiczne, ale również dogłębną znajomość branży technicznej.

Podczas realizacji projektów tłumaczeniowych kładziemy nacisk na dokładność, rzetelność i spójność z tekstem źródłowym. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze tłumaczenia techniczne jak najwierniej oddawały sens tekstów źródłowych. W naszym biurze dysponujemy fachową i doświadczoną kadrą tłumaczy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować duże projekty w bardzo krótkim czasie, zachowując przy tym najwyższe standardy jakościowe. Tłumaczenia techniczne wykonujemy w trybie standardowym, pilnym i ekspresowym. Wykonujemy również tłumaczenia poświadczone (przysięgłe) tekstów oraz dokumentacji o tematyce technicznej lub budowlanej.

Tłumaczenia techniczne to specyficzna dziedzina tłumaczeń wymagająca od tłumacza dużej wiedzy merytorycznej. Oferowane przez nas tłumaczenia techniczne są świadczone przez tłumaczy z wyspecjalizowanym doświadczeniem kierunkowym. Z tego powodu cena tłumaczeń technicznych może być nieco wyższa od zwykłych tłumaczeń. Zlecając tłumaczenie techniczne w naszym biurze, mają Państwo pewność, że do przekładu dokumentu zostanie dobrany najlepszy tłumacz techniczny. Nasi tłumacze techniczni podzieleni są na specjalizacje, w których tłumaczą, co gwarantuje najwyższą jakość tłumaczeń.

Jeśli potrzebują Państwo rzetelnego tłumaczenia technicznego, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

W ofercie naszego biura tłumaczeń, oprócz specjalistycznych przekładów technicznych, znajdą Państwo również tłumaczenia prawnicze, tłumaczenia prawne, tłumaczenia stron internetowych, tłumaczenia marketingowe, tłumaczenia medyczne, tłumaczenia farmaceutyczne, tłumaczenia finansowe, tłumaczenia ekonomiczne i wiele innych. Zapraszamy do kontaktu!

Spytaj o wycenę!