Tłumaczenia techniczne to rodzaj tłumaczeń specjalistycznych, które wymagają odpowiedniej wiedzy z danej dziedziny oraz znajomości branży. Wykonujemy tłumaczenia z następujących dziedzin: inżynieria, budownictwo, przemysł, technika, mechanika, automatyka, robotyka, produkcja maszyn, energetyka, motoryzacja, przemysł samochodowy i lotniczy, mechatronika, rolnictwo, górnictwo, geodezja, geologia, informatyka, architektura i wiele innych. Specjalizujemy się w tłumaczeniach technicznych przede wszystkim języka angielskiego oraz języka niemieckiego na każdym poziomie trudności. W naszym biurze każde tłumaczenie przechodzi dokładną weryfikację, dzięki czemu możemy zagwarantować, że otrzymają Państwo profesjonalne tłumaczenie pozbawione błędów językowych i merytorycznych.

Do popularnych tekstów zlecanych nam do tłumaczenia należą: instrukcje obsługi maszyn i urządzeń, instrukcje montażu, karty charakterystyki, certyfikaty zgodności, patenty, specyfikacje techniczne, broszury informacyjne, książki serwisowe, dokumentacje przetargowe, certyfikaty jakości a także artykuły naukowe.

Tłumaczenia techniczne (tak jak tłumaczenia medyczne) są tłumaczeniami, z których wykonaniem łączy się ogromna odpowiedzialność. W przypadku tekstu instrukcji użytkowania maszyn czy urządzenia nieprawidłowe tłumaczenie może skutkować dużym niebezpieczeństwem dla osób, które nie będą wiedziały jak się nimi prawidłowo i bezpiecznie posługiwać. Skutkiem może być wówczas wypadek przy pracy. Nasze tłumaczenia pozwalają tego uniknąć.

W zależności od rodzaju danego tekstu i tematyki, w naszym biurze tłumaczeń dobieramy odpowiedniego tłumacza, który oprócz biegłej znajomości danego języka jest specjalistą w danej dziedzinie i najlepiej posługuje się terminologią konkretnej branży. Tłumacze współpracujący z naszym biurem tłumaczeń posiadają wykształcenie techniczne i często tytuł inżyniera. Ich znajomość fachowego słownictwa i wieloletnie doświadczenie gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług tłumaczeniowych.

Podczas realizacji projektów tłumaczeniowych kładziemy nacisk na dokładność, rzetelność i spójność z tekstem źródłowym. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze tłumaczenia techniczne jak najwierniej oddawały sens tekstów źródłowych. W naszym biurze dysponujemy fachową i doświadczoną kadrą tłumaczy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować duże projekty w bardzo krótkim czasie, zachowując przy tym najwyższe standardy jakościowe. Tłumaczenia wykonujemy w trybie standardowym, pilnym i ekspresowym.

Spytaj o wycenę!